ТВАРИНИ ЄВРАЗІЇ
Махаон — найбільший метелик у Європі. Розмах крил — до 10 см. Живляться метелики нектаром квітів, а їхні личинки-гусениці — дикорослими рослинами. З весни до осені з'являються два покоління комах. Махаони охороняються міжнародним законодавством.
Жовтопузик — найбільша ящірка Європи: довжина тіла складає близько 1 м. Живе в гористих місцях із заростями колючих чагарників. Живиться равликами, великими комахами, ящірками, дрібними зміями та гризунами. Кладку з яйцями обгортає своїм тілом і таким чином охороняє її.
Королівська кобра — найотруйніша і найдовша гадюка, яка живе у Південно-Східній Азії, довжина її тіла досягає 5,5 м. Зустрічається у долинах річок, заростях чагарників, ущелинах. Змія добре лазить по деревах, плаває, веде денний спосіб життя. Живиться зміями, яйцями, жабами, дрібними птахами. Отрута цієї кобри дуже небезпечна для людини. Коли змія готується до нападу, вона сильно роздуває шию, утворюючи великий капюшон, прикрашений візерунком. Кобра — шанована змія в індусів.
Беркути — це найбільші та найсильніші орли Європи, які живуть парами в гірських місцевостях. Харчуються пташками, зайцями, ховрахами, оленями, гірськими козлами та іншими тваринами. Гнізда діаметром до 2 метрів в'ють серед скель або на деревах, де надійно захищені від ворогів. Перебувають під охороною.
Беркут став гербовим символом багатьох держав.
Білий лелека — символ щастя та удачі. Часто ці птахи гніздяться поблизу людських осель: на дахах або сухих деревах. Живляться дрібними гризунами, кротами, жабами. Живуть парами. На зиму відлітають в Африку.
Сайгаки здобули статус рідкісних тварин. У давнину вони великими стадами кочували просторами Євразії і були майже повністю винищені.
Живуть у степах та пустелях. У сайгаків добре розвинуті ноги, можуть бігати зі швидкістю до 70 км/год. Дуже витривалі, за день можуть пробігти відстань без відпочинку до 100 км. У самців добре розвинуті роги, якими вони б'ються за самок. Ніс у сайгака нібито надутий, і це здуття має велике значення. Взимку, коли сайгак вдихає холодне повітря, воно прогрівається і фільтрується у носі, а потім потрапляє в легені. Роги самців, м'ясо та шкура використовуються в китайській медицині, через це сайгаків винищували у великій кількості. Нині ці тварини охороняються законом.